***
Новий проєкт, розпочатий наприкінці травня, завершено! Побачила світ книжка за мого авторства «Бути чесним у науці й навчанні: експрес-курс з академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти». Проте, як кажуть, один у полі не воїн! Робота над цим виданням дала змогу отримати цінні й важливі рекомендації щодо поліпшення якості змісту й матеріалу книжки від рецензентів Владимир Бахрушин, Євген Ніколаєв, Олена Семеног, які високопрофесійно й неупереджено здійснили рецензування мого рукопису! Приємно як авторові, звичайно, і те, що отримав пропозиції щодо друку книжки від кількох видавництв Києва і Харкова. Але зупинився на видавництві ОЛДІ+ (Олег Головко), робота з яким теж була в задоволення (особливі слова вдячності верстальникові, коректорові, дизайнерові, а також Катерина Кутник)! Дякую й за професійне експертування рукопису Анастасія Бистрянцева, технічну перевірку на унікальність Нателла Арустамова, ученій раді Херсонський державний університет за надання рекомендаційного грифа!
Сподіваюсь, що книжка знайде свою цільову аудиторію й стане в пригоді тим, хто прагне бути академічно доброчесним. Пам’ятаймо: чесна людина завжди успішна!
***
Творчій співпраці з видавництвом «Дивослово» (м.Київ) виповнився вже 21 рік, початок якої в 2000 році поклала моя перша наукова публікація у всеукраїнському часописі МОН України “Дивослово” (“Українська мова й література в школах України”), присвячена формуванню стилістичних умінь учнів у процесі вивчення безсполучникового складного речення. Як же я Вам вдячній, дорогі мої колеги Ольга Мостепан, Катерина Рибалко, а також редактори, верстальники, коректори… Сьогодні приємно було отримати авторські примірники чергового навчального посібника для закладів загальної середньої освіти!
***

17 травня 2021 року під час святкового засідання вченої ради Херсонського державного університету, присвяченого відзначенню Дня науки в Україні, прозвітував про свою роботу на посаді першого проректора за рік (лютий 2020 р. – травень 2021 р.).

Докладно зупинився на результатах роботи за основними сімома напрямами своєї діяльності – стратегічний розвиток університету, реалізація ключових показників ефективності, структура освітнього закладу, проведення моніторингових досліджень в університеті, рейтингування, створення доброчесного академічного середовища, наукова й науково-технічна робота університету.

Презентація доповіді на вченій раді університету

***
На початку квітня всім слухачам, хто успішно опанував курс, вручено сертифікати.
Підвищуймо фахову майстерність разом з нами!!!
***
Друзі! Побачило світ навчальне видання “Український правопис – це доступно!”, яке має гриф “Рекомендовано МОН України”. Працюючи кілька місяців над книжкою разом із співавторкою Світланою Климович, ми намагалися зробити її сучасною, цікавою, пізнавальною, але найголовніше – корисною в засвоєнні сучасних норм правописної системи української мови. Цьому сприятимуть не лише рубрики “Це треба знати”, “Будьте уважними”, “Нове в правописі”, “Варіантне написання”, а й сучасні міжпредметні зв’язки. Дякую щиро рецензентам професорці Олені Горошкіній
(Інститут педагогіки НАПН України, м.Київ) і вчительці-методистці Наталії Чернюк (спеціалізована школа 211 м.Києва), а також усій професійній команді видавництва “Грамота” (директорка Людмила Чічанівська).
Пам’ятаймо: досконале володіння українською мовою – запорука успіху!!!
Майже рік непростої, але цікавої творчої роботи разом зі співавторкою Марією Блажко завершився виданням “Правописного практикуму з української мови. Норми нової редакції “Українського правопису”. У цій книжці в 26 др.арк. (це 224 сторінки формату А4), що має гриф МОН України, ми спробували поєднати в доступній формі теоретичний матеріал, систему дослідницьких завдань і тестові завдання у форматі ДПА і ЗНО відповідно до редакції правопису 2019 року.
Вона є універсальним виданням як для учнів, так і для студентів, як для вчителів, так і для викладачів ЗВО, для всіх, хто прагне досконало володіти засобами мови в будь-якій мовленнєвій ситуації.
Переконаний: з цим виданням легко стати справжнім майстром слова!

  • 27 листопада 2019 року – непересічний день у моєму професійному житті! Провів публічну лекцію з проблем української лінгводидактичної термінології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Разом зі студентами й викладачами Києво-Могилянки до спілкування долучилися студенти й викладачі Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (доцент Юлія Романенко), Київського університету імені Б. Грінченка (професори Станіслав Караман, Ольга Караман, доцент Володимир Шкавро), співробітники Інституту педагогіки НАПН України, фахівці УЦОЯО (Andriy Panchenkov), вчителі-словесники міста Києва (доцент Наталія Дика), колеги з видавництва «Дивослово» (Ольга Мостепан, Катерина Рибалко). Надзвичайно приємно, що на лекцію завітали також методисти й науковці із Запоріжжя Галина Корицька й Наталія Шацька, Миколаєва Діна Діордіца, Херсона Ганна Чух. Особливі слова вдячності Видавничому дому «Києво-Могилянська академія» (директор Alena Sudakova) за змогу презентувати монографію й Науковій бібліотеці імені Антоновичів НаУКМА за неймовірну атмосферу академічності! Щасливий, що мав змогу презентувати те, що напрацьовано в рідному Херсонському державному університетові (ректор Олександр Співаковський).

  • 31 січня 2019 року в Херсонському державному університеті розпочато ІІ (обласний) етап Усеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

  • 10 грудня 2018 року в Департаменті освіти, науки та молоді Херсонської ОДА за результатами розгляду документів та публічного захисту наукових досліджень, було визначено переможця на отримання обласної стипендії кращому молодому науковцеві Херсонської області за підсумками 2018 року. 
    Члени комісії, до якої ввійшли депутати Херсонської обласної ради, учені вишів та наукових установ області, представники громадських організацій, шляхом таємного голосування кращим молодим науковцем Херсонської області 2018 року визначили кандидата економічних наук, старшого викладача кафедри економічної теорії та міжнародних економічних відносин Херсонського державного університету АННУ ЧМУТ. Тема дослідження «Гармонізація взаємовідносин учасників інтеграції з виробництва молочної продукції в Херсонській області».
    Зазначимо, що в конкурсі взяли участь учені віком до 35 років, що представляли, крім Херсонського державного університету, ще й Херсонську державну морську академію, Херсонський державний аграрний університет, Херсонську філію Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Міжнародний університет бізнесу і права. 
    Стипендію присуджують за особливі досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які забезпечують реалізацію стратегічних цілей, завдань, пріоритетів і напрямів сталого економічного й соціального розвитку Херсонської області.

  • 9 листопада 2018 року в Херсонському державному університеті стартував I етап XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

    (презентація для завідувачів кафедр)

ukUkrainian
en_USEnglish ukUkrainian